Dartius
Moderator
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: z dala od molocha ^^
|
Wysłany: Pon 22:18, 13 Sie 2007 Temat postu: Pistolety maszynowe |
|
Pistolety maszynowe:
Heckler und Koch UMP
Typ: pistolet maszynowy
Nabój: .45" ACP oraz (rzadziej) 9x19mm
Poj. magazynka: 25 lub 30
Szybkostrzelność: 2
Reguły specjalne: Niezawodny, Celna seria (-20% trudności trafienia, zajmuje 2 segmenty)
Obrażenia: lekkie, 2 pkt przebicia
Cena: około 65 gambli
UMP (Uniwersalny Maszynowy Pistolet) to, jakżeby inaczej, niemiecka konstrukcja, dosyć nowa bo wyprodukowana w późnych latach 90. Pomysł był taki żeby wyprodukować PM, który zastąpi flagowy okręt firmy – MP5. Wyszło dosyć nijak. Chłopcy z oddziałów antyterrorystycznych mieli swoje em pe piątki i nie chcieli się z nimi rozstawać, w końcu byłby to kolejny (dosyć spory) wydatek. Tym bardziej że jakością UMP wspomnianego pistoletu maszynowego nie wyprzedza zanadto. No ale dosyć o aspektach historycznych, w końcu ciebie to nie obchodzi za bardzo, ty masz wiedzieć jak to strzela.
W magazynku gnat mieści 25 pestek .45ACP (9mm są spotykane rzadziej – w końcu tym pociskiem strzelało MP5), które są dosyć silne i popularne. Broń ma dziwną szybkostrzelność około 600 pocisków co przy takim np Ingramie wypada dosyć słabo. Minus – wolno wyrzuca kulki (2 segmenty za 3 pociskową serię) ale za to lepiej pozwala to opanować kobyłę przy ogniu ciągłym i seryjnym (dodatkowe -10% ułatwienia).
61 Scorpion
Typ: pistolet maszynowy
Nabój: 7,65mm (0,32 APC)
Poj. Magazynka: 10 lub 20
Szybkostrzelność: 3
Reguły specjalne: Poręczny, Niecelny ogień ciągły, Niezawodny
Obrażenia: lekkie, 0 pkt przebicia
Cena: 50 gambli
Czechosłowacja miała długą tradycję produkcji zbrojeniowej. Nawet podczas radzieckiej dominacji Czesi tworzyli własne konstrukcje. Model 61 Skorpion przeznaczony dla załóg czołgowych, łącznościowych i innego personelu, który nie mógł nosić nic dłuższego niż pistolet.
Strzela amunicją kal.7,65 mm, a jego mały zamek powodował niesamowite nasilenie ognia więc pistolet wyposażono w ciężarek dociskający sprężyną do kolby, służący jako reduktor szybkostrzelności. Skorpion rozrzuca kule w sposób bardzo niebezpieczny. W rezultacie jest to broń groźna na małych odległościach, a jej małe rozmiary i łatwość ukrycia sprawiły ,że stała się ulubioną bronią grup terrorystycznych
Thompson M1921
Typ: kaliber pistoletowy ale wielkością to bardziej karabinek
Nabój: 0,45" ACP
Poj. Magazynka:18,20,30,50,100
Szybkostrzelność: 2
Reguły specjalne: Pojemny magazynek, Celny, Niezawodny
Obrażenia: lekkie, 2 pkt przebicia
Cena: 50-70 (wersja bębenkowa)
No chłopie, masz teraz w łapach kawał historii! Ta broń to prawdziwa legenda, pamiętająca jeszcze czasy kiedy kupowanie wódki w sklepach było zabronione. Tak chłopie, kiedyś były takie czasy! Wtedy używali jej wszyscy szanujący się mafiozi a niektórym nawet do dzisiaj to zostało. Mam na myśli oczywiście Shulzów, czy jak im tam, z Detroit. A o samej broni co można powiedzieć? W sumie to niewiele, wojskowy, prosty magazynek mieści 30 kulek kalibru .45 dlatego też prawdziwa zabawa z 'Tommy-Gunem' zaczyna się dopiero przy bębenkowym, 100-pociskowym magazynku.
American-180
Nabój: .22LR
Poj. Magazynka: 177 (standardowy), 165, 220 i 275
Szybkostrzelność: 3
Reguły specjalne: niezawodny, wolne przeładowanie
Obrażenia: lekkie 0 pkt przebicia
Cena: tak koło 60 gambli za PM i 1 za pocisk
Jeden z najciekawszych pistoletów maszynowych. Idea była taka żeby stworzyć broń z której będzie można długo pruć bez zmiany magazynka małokalibrowym nabojem .22. No nie da się ukryć, że jest to amunicja bardzo słaba i nie przebije praktycznie żadnej kamizelki kuloodpornej ale za to świetnie nadaje się do pacyfikacji niewielkich, nieopancerzonych celów. Mój znajomy, zabójca mutków, używa tego do rozwalania croats i innego małego tałatajstwa. Ale mówi, że za dużo na amunicję wydaje i musi sobie miotacz ognia kupić... Aha, co do PMu to jego zaletami jest na pewno wysoka szybkostrzelność, tanie kulki i to, że w tym śmiesznym okrągłym magazynku mieści się ich naprawdę dużo. Nawet 275. Minusami to, że amunicja .22 jest bardzo słaba.
No, ale w tym przypadku trzeba iść na ilość, nie na jakość.
P 90
Typ: pistolet maszynowy
Nabój: 5.7x28mm
Pojemność magazynka.: 50
Szybkostrzelność: 3
Reguły specjalne: Pojemny magazynek, Dobra amunicja
Obrażenia: lekkie, 2 pkt przebicia
Cena: tak koło 100, bo futurystycznie wygląda i przyciąga wzrok.
Futurystycznie wygląda, prawda? Zabawne, że ten PM liczy sobie z hakiem 60 lat, ‘P’ to skrót od ‘project’ a ‘90’ oznaczało broń lat 90. Przez długi czas zastanawiałem się, dlaczego nigdy nie powstała broń o podobnej konstrukcji. Czyżby była wadliwa? Później dowiedziałem się, że kolesie od projektu tej broni opatentowali pomysł zasilania w amunicję. Cwaniaczki. Magazynek montujesz poziomo nad lufą, dzięki czemu nigdzie nie wystaje, broń jest kompaktowa i mieści aż 50 pestek kalibru 5.7 wykorzystywanych chyba tylko w innej broni tej belgijskiej firmy- pistolecie Five seveN. Ze względu na kształt tej spluwy chłopaki nazywają ją ‘tosterem’. Trafna nazwa.
PP 90
Typ: pistolet maszynowy
Nabój: 9x18mm (PP 92- 9x19mm)
Pojemność magazynka: 30
Szybkostrzelność: 2
Reguły specjalne: Niecelny, B. poręczny
Obrażenia: lekkie, 1 pkt przebicia
Cena: nie do kupienia. Tą broń zrobili ruscy dla swoich służb specjalnych całe wieki temu.
Nie myl tego przypadkiem z P90! To coś zupełnie innego. Zasadniczo jest to pistolet maszynowy, słaby, bo tylko 9mm, niecelny, ciężko się z niego strzela i w ogóle. Ale zupełnie gdzie indziej kryje się jego wyjątkowość. PM ten można złożyć w kostkę tak, że jeżeli nie przyjrzeć mu się bardzo dokładnie to nie da się stwierdzić, że to broń. Możesz wmówić ochroniarzom, że to np. zapalniczka, he he, no może przesadzam, ale niewiele. Według producentów guna da się rozłożyć do pozycji bojowej w 2 sekundy, mnie się, co prawda nigdy tego rekordu pobić nie udało, ale wciąż ćwiczę.
Ares FMG (folding submachine gun)
Nabój: 9x19 mm
Pojemność magazynka: 30
Szybkostrzelność: 2
Reguły specjalne: niecelny (+20%), b. poręczny, tylko ogień seryjny i ciągły
Obrażenia: lekkie, 1 pkt przebicia
Cena: 50-100 gambli
Dostępność: 5%
Przed wojną ludzie lubili łączyć różne rzeczy, a to komórka z aparatem, a to pralka z suszarką albo, tak jak w tym wypadku radio z pistoletem maszynowym.
No dobra, to był słaby żart, ale trzeba przyznać że Ares to broń bardzo dziwna. Złożona wygląda jak niewielka walizeczka z zamontowaną antenką (która może służyć jako wycior), ale wystarczy dosłownie kilka sekund żeby niepozorną walizeczkę zamienić w szybkostrzelny pistolet maszynowy.
Ares został opracowany jeszcze w latach osiemdziesiątych jako broń przeznaczona dla strachliwych biznesmenów obawiających się o swoje tyłki i potrzebujących dużej siły ognia, ale tak żeby nie alarmować osób postronnych faktem posiadania peemu pod ręką. Tyle że rząd amerykański nie był szczególnie zadowolony produkcją seryjną takiej broni, pewnie obawiali się użycia ich w jakimś zamachu terrorystycznym, więc na rynek poszło tylko kilkaset sztuk, które, rzeczywiście, krążyły na czarnym rynku jako ulubiona broń szemranej klienteli.
HK G11
Nabój: bez łuskowy 4,73 mm
Pojemność magazynka: 45
Szybkostrzelność: 2
Reguły specjalne: dobra amunicja, celny (-10), niezawodny, bardzo celna seria (-20%) , długie przeładowanie (2 segmenty za 15-to nabojowy pakiet)
Obrażenia: lekkie, 2 pkt przebicia
Cena: 100 gambli? 200 gambli? Pamiętaj że bez amunicji broń jest bezużyteczna ~ 4-8 gambli za pocisk
Dostępność: 5%
Bardzo dziwna broń. Ale zacznijmy może od histori, która to w przypadku tego karabinka sięga lat '80 kiedy to niemieccy jajogłowi pracowali nad bardzo nowoczesną bronią dla armii strzelającą amunicją bezłuskową. Tyle że po zakończeniu prac rząd zdecydował że pociski do owej broni są jednak zbyt drogie i bardziej opłaca się używać zwykłej amunicji łuskowej. Dlatego też do uzbrojenia wprowadzili G36, ale to już inna historia. W każdym razie, gotowe do produkcji G11 wylądowało na półce aż do czasu kiedy bronią zainteresowały się amerykańskie tajne służby i zakupiły bodajże 500 egzemplarzy dla FBI, CIA czy innej zarazy.
Wracając do broni, dlaczego jest taka szczególna? Jak już wspominałem używa amunicji bez łuskowej, używanej chyba wyłącznie w tej broni i kilku prototypach. Dlatego też cholernie ciężko ją zdobyć, w dodatku wyprodukowanie jej po roku 2020 jest chyba niemożliwe, więc cała nadzieja w tym że ponieważ egzemplarzy tej broni jest niewiele, nikt owych pocisków nie wystrzelił. To minus tej amunicji. Teraz plus. Zamek broni jest bardzo dziwnie skonstruowany - ma formę walca a ponieważ nie musi wyrzucać łusek, nie musi też 'skakać' jak w normalnej broni. Dlatego też odrzut broni w serii trzypociskowej czuć dopiero po wystrzeleniu trzeciego naboju, więc broń strzelając serią jest cholernie celna – z reguły (o ile strzelasz do w miarę nieruchomego celu) jeżeli pierwszy pocisk 'wejdzie' to robi to razem z kumplami. Trzeba też wspomnieć o magazynku tej broni – umieszczony jest poziomo nad lufą i mieści 45 pocisków, ładowanych 15 nabojowymi pakietami.
Made by ->Nathan Grawesh
stargane z neta ^^
Post został pochwalony 0 razy
|
|